• Lando 2016

by Zuz

Finał cyklu zawodów o puchar prezesa ŚOZHK rozgrywany był w nowopowstałym ośrodku jeździeckim Lando. Naszą stajnie reprezentowały dwa zaprzegi w składzie: Magdalena Stemarowicz wraz z luzakiem Jackiem Stemarowiczem i klaczą Borówka oraz Daria Gondek z luzaczką Zuzanną Tkaczyk z klaczą Dumka.
    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w obu klasach udało się wywalczyć 3 miejsce! Dumka stanęła na podium w małym pucharze, a Borówka po wyczerpującym sezonie zajęła 3 miejsce w dużym pucharze. Gratulujemy serdecznie całym ekipom za ten sezon i do zobaczenia w przyszłorocznej edycji!

Zdjęcia Do góry

• Sadów 2016

04 września 2016 w Sadowie odbyła się VII Polowa Zaprzęgowa Próba Dzielności Klaczy Śląskich i Premiowanie Źrebiąt pod Matkami. W przerwie między konkursami odbył się krótki pokaz użytkowy klaczy Borówka w lejcach Magdy. Koń spisał się świetnie, a widzowie mogli przy tej okazji dowiedzieć się czegoś na temat zawodów rozgrywanych w cyklu o Puchar Prezesa ŚOZHK, a także na czym właściwie polega sportowe powożenie.

• Lubecko 2016

W dniach 22-26 sierpnia odbyły się Warsztaty "Wakacyjna przygoda z końmi" organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Koni "Brenda" Lubecko". Warsztaty te skierowane były dla dzieci oraz młodzieży mieszkających w powiecie lublinieckim. Wszyscy uczestnicy warsztatów od razu pokochały Bona Deę oraz Dumkę. Obie klaczki dzielnie wywiązały się ze swoich zadań, a było tego niemało. W programie warsztatów znalazły się m. in. nauka jazdy konnej w siodle, wykłady z żywienia oraz opieki nad końmi, budowa i dopasowywanie sprzętu zarówno do jazdy wierzchem, jak i do powożenia, przejażdżki bryczkami i wiele innych.

• CIAT Koszęcin 2016

W dniach 6-7 sierpnia 2016 roku w już po raz drugi w przepięknej scenerii koszęcińskiego zamku odbył się Międzynarodowy Konkurs Powożenia Tradycyjnego o Trofeum Śląska. Tym razemi w zawodach wystartowały 2 nasze zaprzęgi: Jacek Tkaczyk z klaczą Dumka oraz Zuzanna Tkaczyk z Borówką. Oba zaprzęgi zaprezentowały się wspaniale. Warto wspomnieć, iż powożący Dumką otrzymał nagrodę za udany debiut, natomiast Zuzanna z Borówką w kategotii powozów jednokonnych zwyciężyły w konkurencji zręczności, a w klasyfikacji ogólnej zajęły 3 miejsce!